Я знаю, що нічого не знаю. Сократ

21.12.2024

Корисна інформація

П’ятий студентський конкурс актуального патріотичного мистецтва

 

П’ятий студентський конкурс актуального патріотичного мистецтва

П’ятий студентський конкурс актуального патріотичного мистецтва, присвячений 72-й річниці створення УПА та святу Покрови Пресвятої Богородиці, який відбувся 15 жовтня в Інституті деревооброблювальних технологій і дизайну Лісотехнічного університету зібрав найталановитішу молодь.

Автором, ініціатором та організатором конкурсу є заступник директора інституту доцент Юрій Дадак. Від самого початку патріотичний конкурс підтримує цілий ряд викладачів, зокрема завідувач кафедри дизайну Володимир Прусак, Оксана Мазур, Ярослав Мацишин, Сергій Копій, Богдан Магура, Ігр Гайдук та Юрій Прусак.

Із року в рік конкурс розширює жанрове різноманіття, а також значно підвищується якість робіт.

— Цей конкурс ми провели вп’яте. Минулоріч планували, що він відбудеться на загальноуніверситетському рівні, але, зважаючи на ситуацію в країні, вирішили ще цього разу провести у вужчому форматі, а вже наступного року, як буде все добре, то вийдемо на вищий рівень, — поділився організаційними деталями Юрій Дадак. 

Оформленням зали займалися студенти-дизайнери. Вони обрали цікаву концепцію поєднання тематики Небесної Сотні, новітнього українського фронту та УПА. Частину зали задрапірували чорним полотнищем, довкола поставили запалені свічки і на тому фоні виставили художні роботи конкурсантів. 

Цьогоріч участь у конкурсі взяли два десятка студентів, більшість із яких представили по декілька робіт.

— Цікавинкою нашого конкурсу стало двоє гостей: поетка (родом із Кривого Рогу) Олена Шинкарук, яку відрахували з одного із кримських вишів за українську позицію (зараз навчається в ЛНУ ім. І.  Франка), а також поет із Гуцульщини — Ігор Бойчук, який представляв свою книжку патріотичної поезії „Сила слів“. Вірші цих поетів насправді „порвали“ публіку, — розповів Юрій Романович. 

Особливо організаторів тішить те, що до конкурсу долучилося чимало першокурсників. Конкурсанти читали власні вірші, співали пісні. 

Гостями вечора були гурти „Перекотиполе“ та „Делікатно про…“.

На завершення конкурсантам подарували квитки на вистави Драматичного театру ім. М. Заньковецької (надала профспілкова організація студентів), збірки поезій „Сила слова“ Ігоря Бойчука та нові книги „Час революції“ Юрія Руфа, а також грамоти за участь у конкурсі.

Наталія ПАВЛИШИН