Мова – то цілюще народне джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги. В.Сухомлинський

25.08.2019

Корисна інформація

Профорієнтаційна робота серед учнів Тернопільщини

Профорієнтаційна робота серед учнів Тернопільщини кафедрою технологій захисту навколишнього середовища і деревини, безпеки життєдіяльності та соціальних комунікацій

15 листопада 2018 року з метою профорієнтаційної роботи викладачі кафедри ТЗНС і Д, БЖД та СК, ННІ ДТД, зокрема завідувач кафедри проф. Кшивецький Б.Я., доц. кафедри заступник директора з виховної роботи Соколовський І.А. та студент третього курсу спеціальності «Деревообробні та меблеві технології», заступник голови студентського самоврядування університету  Бичук Юрій  здійснили поїздку у школи Тернопільської області. За сприянням Монастириської районної державної адміністрації відвідали три школи, зокрема загальноосвітню школу I-II ступеня у місті Монастириська, загальноосвітню школу I-II ступеня у селі Ковалівка та гімназію ім. М. Паславського у  місті Підгайці. Всього для спілкування було задіяно понад 100 учнів одинадцятих та десятих класів. 

Перед початком зустрічі з учнями, делегація нашого інституту мала плідну розмову з директорами шкіл та класними керівниками, де обговорювались питання залучення молоді до навчання у нашому університеті, пропозиції та побажання як школи та і університету. Закінчились розмови підписанням договору про співпрацю між нашим університетом та конкретною школою.

Спілкування з учнями починалось з загального представлення нашого університету, навчально-наукових інститутів та кожної спеціальності окремо.  Для цього була підготовлена презентація та використано комп’ютерну техніку та мультимедійні засоби. Більш детально зупинялись на спеціальностях навчально-наукового інституту деревооброблювальних технологій та дизайну.  Особливо увагу було приділено безкоштовним підготовчим курсам для учнів шкіл, які дають змогу учням при вступі в університет набрати додатково до десяти балів.  

Після презентації спеціальностей студент Юрій Бичук розповів про студентське життя у нашому університеті, зокрема навчання, міжнародні проекти, спорт, художню самодіяльність, розваги, поїздки у різні регіони України тощо. Презентував багато фотографій із студентського життя.  

На завершення зустрічі кожному учневі було запропоновано заповнити анкету, яка розроблена нами за сприяння громадського центру соціологічних досліджень. У анкеті було сім запитань, зокрема: чи достатньо інформації було представлено про університет; запропоновано поділіться своїми планами після закінчення навчання у школі; у якій сфері спеціальностей учень планує навчатися; хто має найбільший вплив на вибір майбутньої спеціальності учня; у якому закладі вищої освіти в Україні учень хотів  би навчатися; яку спеціальність обрав би, якщо б поступав у наш університет; було запропоновано записати свій номер мобільного телефону і стати активним учасником спілкування з нами.

 

 

Рис. 1. Зустріч з учнями 11 класу загальноосвітньої школи I-II ступеня у місті Монастириська.

 

Рис. 2. Зустріч з учнями 10 класу загальноосвітньої школи I-II ступеня у місті Монастириська


Рис. 3. Зустріч з учнями 10 та 11  класів загальноосвітньої школи I-II ступеня у селі Ковалівка, Монастириського району.


Рис. 4. Зустріч з учнями 11  класу гімназії ім. М. Паславського у місті Підгайці


На завершення розмови учні та вчителі цих шкіл були запрошені відвідати наш університет та місто Львів. Наші пропозиції були сприйнятті схвально та домовлено про відвідання зацікавлених учнів та вчителів цих шкіл нашого університету у зимово-весняний період, а кафедра зобов’язалась провести екскурсії корпусами і аудиторіями нашого університету та організувати екскурсії Львовом.

Щодо відповідей, які  дані учнями у анкетах на наші запитання, то вони є досить  цікавими і дещо несподіваними для нас. Зараз вони обробляються, аналізуються та робляться конкретні висновки, щодо інтересу сучасної молодої людини, їх бачення своєї майбутньої професії та доцільності таких поїздок у віддалені від Львова міста та села нашої держави.   

Інститут деревооброблювальних технологій та дизайну щиро вдячний нашому випускнику, першому заступнику голови районної державної адміністрації Монастириського району Левковичу Дмитру Остаповичу та директорам шкіл за організацію та сприяння у проведенні зустрічі та плідну роботу.

 

Підготував зав. каф. ТЗНС і Д, БЖД та СК Кшивецький Б.Я. та доц. Соколовський І.А.