Мова – то цілюще народне джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги. В.Сухомлинський

Виставка авторської витинанки Тетяни Шепеть

«Авторські витинанки»

Виставку об’єднує спільна техніка та тематика кожної роботи є персональна, охоплює від портрету до абстракційних композицій. За моїм задумом кожна витинанка розповідає історію (від певного образу до сукупності емоцій). Усі роботи насичені символізмом та образністю. Всю експозицію загалом можна описати як камеральну де кожен з глядачів має відшукати свій відтінок настрою комфортний для себе.

Усі витинанки об’єднує чорний колір що є основою (З нього виконується найскладніша ідейно-композиційна рисункова частина). Для акцентів використано лише два кольори це жовтий та шматки червоного паперу. Сірий представлений у найбільшій градації тонів, збагачений дрібними фактурами. Для кожної роботи відтінки кольору підбиралися персонально, деякі з паперів існують у одному екземплярі. Виконані праці не є зразком класичної витинанки це експеримент на основі етнічних витинанок де зберігається лише метод вирізання. Та присутня повна відмова від симетрії і традиційних кольорів. Полем для експериментів постає не лише сама площина паперу але і паспорту, фрагменти композицій виходять за поля утворюючи лінійну ритміку площин.

ТЕТЯНА ШЕПЕТЬ

Освіта:

2001-2006 Навчання у Львівському коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша. Диплом з відзнакою.

2006-2012 Навчання у Львівській національній академії мистецтв. Магістратура. Диплом з відзнакою.

З 2012 року викладач рисунку та живопису в Національному лісотехнічному університеті України.

З липня 2014 р. стала учасником міжнародної організації «Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowej».

З 2015 року член спіли художників України секції живопису

Персональні виставки:

2008  «Імпровізації» (персональна виставка монотипії), (Україна, Львів)

2013  «Авторські витинанки Тетяни Шепеть» (Польща, Вроцлав)

2013  «Рисунки Тетяни Шепеть» (Польща, Крижова)

2014  «Поетичне мереживо» (Україна, Львів)

2016 «Vivere memento» (памятай що живеш), (Україна, Львів)

2018 «Витинанки» (Україна, Львів)

Стипендії:

2008  степендіат канадського фонду Володимира Кузя (Торонто)

2013 степендіат програми польського міністерства культури Gaude Polonia

(проект виконано при академії образотворчих мистецтв у Вроцлаві, Польща).

2015 стипендія музею «Miedź w Domku Miedziorytnika» (Польща, Вроцлав)

З 2007 року, навчаючись у ЛНАМ активно приймала участь у творчих пленерах та виставках. Творча діяльність нараховує більше 30 групових виставок та 15 міжнародних акцій. У 2008 році стала лауреатом міжнародної премії конкурсу до «70 ліття Ночі Кришталевої» (Польща, Вроцлав). У 2009 році лауреат конкурсу до 140 річчя з дня народження І.Труша «Футуристичний пейзаж 2100» (Україна, Львів). У 2012 році учасник німецько-польського проекту «Oblicza Europy 2012» (Польща). В роках 2013, 2012, 2011, 2009, 2008 брала участь у міжнародному мистецькому проекті «Літо артистичне у Крижові» (Польща). У 2008 році учасник пленеру у Польщі «Harenda 2008» (виставки у м. Закопане, м. Краків, м.Лодзь, м. Львів).У 2012 році стала організатором та учасником міжнародної арт-групи «Чотири». Результатом якої стала виставка «Графічна мозаїка» у місті Львові (Україна), Крижова (Польща), Вроцлав (Польща), Мінськ (Білорусія).