Учітесь, читайте, чужого навчайтесь й свого не цурайтесь. Т.Г.Шевченко

24.04.2024

Корисна інформація

Науково-пізнавальна поїздка співробітників та студентів ІДТД НЛТУ України в Австрію та Німеччину

Інформація-звіт про науково-пізнавальну поїздку
співробітників та студентів ІДТД НЛТУ України
в Австрію та Німеччину на початку грудня 2016 року

 


Перший день – 1 грудня 2016 року
 
Зустріч української делегації ІДТД НЛТУ України з австрійською компанією FelderGroup. Через українське представництво Felder Україна, яке очолює в Україні Інна Миколаївна Ізмайлова та представляє у Львові Миськів Євстахій, співробітники та студенти ІДТД отримали унікальну можливість відвідати завод Felder – одне з найбільших європейських підприємств в галузі виробництва деревообробного обладнання, яке було засноване Йоханом Фельдер ще в 1955 р. Сьогодні сімейне підприємство FELDER, представлене марками FELDER, FORMAT-4 і HAMMER, утвердилося на світовому ринку як FelderGroup, що спеціалізується на виробництві обладнання та інструменту для меблевого та столярного виробництва.
Українська делегація, яку очолював проф.. Максимів Володимир Михайлович, мала можливість познайомитися з виробничим процесом на підприємстві від розробки конструкцій верстатів до технологічного процесу виробництва верстатів, які проходять повний цикл виготовлення на заводі FELDER в м. Халь в Тіролі.
Екскурсія по заводу в м Халь в Тіролі почалася в актовому залі підприємства. Українську делегацію особисто привітав головний менеджер компанії FelderGroup. З основними віхами її розвитку гості ознайомилися в музеї, де зберігається історія підприємства, починаючи з дати його заснування в 1956 р, коли Йохан Фельдер зі своєю дружиною Гертрауд в своїй майстерні в батьківському домі в Абсаме заснував підприємство «Йоханн Фельдер молодший». Експонатами музею є не лише фотографії і документи, а й перші деревообробні верстати, які були показані на виставках у Відні і Інсбруку вже в 1956 р. Величний вид австрійських Альп надихає виробників Фельдер створювати дійсно інноваційний і якісний продукт.
Область дослідження і розвитку, маркетингу, реклами, збуту, навчання співробітників – поряд з виробництвом, обробленням поверхні, монтажем, сервісом є невід'ємними складовими філософії FELDER. Зважаючи на це, представникам української делегації, які активно впроваджують оптимізаційні процеси в дусі філософії Кайдзен в навчальний процес підготовки фахівців з деревооброблення, було на що подивитися і чому повчитися як у виробничих цехах, так і в офісі компанії. Українські професіонали та майбутні фахівці-технологи також мали можливість отримати вичерпну характеристику програмного забезпечення для продукції FELDER, використання якого дозволяє повноцінно використовувати потенціал продукції FELDER.
В рамках програми візиту відбулося відвідування українською делегацією Тірольської професійної школи столярного майстерності – навчального закладу, яке навчає професійних столярів. Здивуванню не було меж. Наскільки все продумано, профінансовано та втілено для підготовки майбутніх фахівців – технологів деревообробки. Українську делегацію привітав директор коледжу. Наші меблевики поділилися з керівництвом коледжу враженнями і змогли задати питання, які виникали в процесі екскурсії. Особливо захоплює внутрішнє оздоблення коледжу – загальні коридори та навчальні аудиторії. Верстатний парк коледжу просто вражає. Залишається тільки здогадуватися, як приємно осягати нові знання в подібній обстановці. Вихованці коледжу навчаються на зразках комплектуючих і фурнітури від провідних світових брендів. Директор і представники педагогічного колективу коледжу діляться з українськими мебельниками подробицями системи профорієнтації навчання професійних кадрів.
Величезне враження на українських меблярів справила екскурсія по виставковому технологічного центру – це ніби шоу-рум (демонстраційний зал), де виставлено більше 150 моделей верстатів марок Hammer, Felder і Format-4. Українські меблярі могли в дії побачити технологічні новації Felder, зокрема, роботу форматно-розкрійних, фрезерних і пиляльно-фрезерних свердлильно-присадочних, крайколичкувальних верстатів та іншого  обладнання. Члени делегації, спостерігаючи за роботою кожного з вироблених FelderGroup верстатів в шоу-румі, зрозуміли на якому професійному та високоточному обладнанні працюють німецькі та австрійські меблеві компанії.
Представники компанії FelderGroup запропонували членам української делегації насичену програму, яка включала не тільки знайомство з виробничими потужностями FelderGroup, але і традиційною культурою Тіролю в містах Халь та Інсбурку. Співробітники українського представництва компанії «Фельдер» та менеджер компанії FelderGroup продемонстрували українській делегації справжню австрійську гостинність і привітність, завершивши програму дня спільним обідом зі страв за рецептами тірольської кухні, доповненої традиційним колоритом.
На завершення – повноцінна екскурсія вечірнім Інсбруком, де представники України вловити той неповторний і завжди особливий казковий дух Різдва в новорічному вбранні з келихом глінтвейну та пуншу із запахом кориці і мигдалю під звуки святкових мелодій.
Пізній приїзд до столиці Баварії – гостинний Мюнхен, місто, де пиво – це їжа, а Різдво святкують від душі.

Другий  день – 2 грудня 2016 року

Чудовий сніданок в готелі «ZUR POST Munchen» зумовив чудовий настрій для переїзду через Альпи в Німеччину до міста Розенхайм в Університет прикладних наук.
Знайомство з факультетом технології деревини та конструкцій почалося прямо на території Університету прикладних наук біля план-схеми розташування приміщень навчального закладу. В короткій розповіді професора кафедри Dr. H. Martin Illner було озвучено, що «Ми проводимо  навчання висококваліфікованих молодих фахівців для нашої галузі з 1925 р. В даний час ми навчаємо близько 1000 студентів, тобто майбутніх інженерів деревообробної галузі. Ми є постачальниками послуг в галузі освіти, подальшого навчання, наукових досліджень і розробок та передачі знань студентам для торгівлі і промисловості. Наша увага зосереджена на галузі лісової техніки, внутрішньої інженерії і дерев'яного будівництва. Наш професорсько-викладацький склад нараховує 48 фахівців. Наші викладачі та співробітники працюють в 22 державних в найсучасніших лабораторіях. У нас є сильні виробничі зв'язки з нашими регіональними партнерами і інститутами в лісовій промисловості мережі Holzcluster Розенхайм і федеральної землі Баварія (баварського лісового і деревообробного кластера). Крім того, у нас є підтримка величезної національної і міжнародної мережі давнього промислового партнерства. Я думаю, що скоро Україна поповнить списки нашого партнерства».
Подальша зустріч  відбулася в актовому залі факультету технології деревини та конструкцій, де декан професор Thorsten Ober ознайомив українську делегацію з основними напрямами освітньої діяльності, зокрема, це :
o матеріалознавство (дерево, матеріали з деревини, комбіновані матеріали);
o будівництво (меблі, будівельні компоненти, внутрішня інженерія, гіпсокартон, будівництво);
o дерев'яне будівництво, статика;
o продукції і матеріалів, розробка, управління продуктом, дизайн виробів з деревини;
o проектування будівель з використанням методів дерев'яного будівництва;
o продукція машинобудування і оптимізація;
o управління операціями і організація; планування виробництва, управління виробництвом, технології управління виробництвом;
o конструкція установок, машинобудування, автоматизація;
o інформаційні та комунікаційні технології;
o будівельна фізика / хімія, будівельні роботи / закони будівництва, технологія будівництва.
Деканом також було сказано, що «ми маємо добрі навики і досвід у всіх виробничих процесах і виробах з деревини, які включає  деревообробна промисловість:     лісопиляння і стругальне роботи, обробка масивної деревини; матеріали для виготовлення виробів з деревини; дерев'яне будівництво і будівельні компоненти; інженерія інтер'єру; меблева промисловість; обладнання та заводи х їх виготовлення та інше».

Деканом професором Thorsten Ober було сказано, що на факультеті проводиться підготовка за двома програмами:
Програма Ступінь бакалавра в галузі технології деревини
• Кінцева кваліфікація: бакалавр технічних наук (B. Eng.)
• Тривалість: 7 семестрів (6 семестрів теоретичні та практичні 1 семестр)
• Можлива подвійна освіта з "передовим досвідом роботи".
Програма Ступінь магістра в галузі технології деревини
• Ступінь: Магістр наук (. М. Sc) спільна ступінь Університету прикладних наук Розенхайм (D) і Бернського університету прикладних наук Архітектури, деревини і цивільного будівництва (CH)
• Тривалість: 3 семестри повний робочий день або 6 семестрів неповний робочий день
• Мова викладання: англійська
• Кількість кредитів: 90.
Було зазначено, що випускники обох університетів є експертами, які освоюють новітні технології в міжнародному середовищі. Знання та навички, отримані в практичній підготовці, дозволять випускникам стати цінними спеціалістами для підприємств в приватному бізнесі, громадських організаціях або інститутів в лісовій, машинобудівній або переробній промисловості, а також в лісовому будівництві / реконструкції та інженерії інтер'єру. Випускники зможуть знайти роботу в сферах діяльності, таких як планування, управління проектами, виробництво, маркетинг і збут, контроль якості, а також в наукових дослідженнях і викладанні.
Після плідної дискусії та обговорення цікавих питань, українській делегації було продемонстровано лабораторний фонд університету, який наповнений найновішим обладнанням різного призначення провідних німецьких компаній. Це просто фантастика.
«Все це в комплексі і створює історію успіху факультету технології деревини та конструкцій Університету прикладних наук міста Розенхайм», – сказав декан.
Насолодившись прекрасною погодою на передріздвяному ярмарку м. Розенхайм, українська делегація здійснила переїзд у готель «Vltava» м. Чеський Крумлов, яке є третім за списком містом, яке внесено у список ЮНЕСКО..
Екскурсія старовинним містом та історичним замком була вражаючою та цікавою.
Після таких науково-пізнавальних днів українська делегація вирушила до свого рідного Львова.