Мова – то цілюще народне джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги. В.Сухомлинський

26.07.2021

Корисна інформація

Відпочинково-пізнавальна поїздка дизайнерів у Жовкву та Крехів.

В суботу 10 жовтня 2015 р. студенти та викладачі кафедри дизайну здійснили чергову відпочинково-пізнавальну поїздку. За ініціативи кураторів першого курсу викладачів кафедри дизайну Олександра Коровая та Оксани Мазур цього разу об’єктами дослідження було вибрано Жовкву і Крехів. Поїздка відбулася під керівництвом доцента Ростислава Купчика.

Місто Жовква, засноване в 1368 р., було резиденцією польських королів і має багату і славну історію. З архітектурною, історичною і мистецькою спадщиною цього міста учасники поїздки ґрунтовно ознайомилися під час тривалої та цікавої екскурсії, яку проводила директор музею Жовківський замок Софія Каськун.

Наступним пунктом поїздки був Крехівський монастир святого Миколая отців Василіян – заснований у 1612 році. Монастирський ансамбль – пам'ятка архітектури національного значення 17–18 століть. Засновниками Крехівського монастиря вважаються ченці Києво-Печерської Лаври, які в 1590-х роках поселились у вирубаній в скелі печері за 12 км від м. Жовкви. 

Тому очевидним було бажання учасників екскурсії відвідати печерний монастир та джерело Божої Матері, які знаходяться в околицях монастиря. 

Хороша погода і мальовничі місця сприяли цікавому і приємному закінченню поїздки у вигляді пікніка.