Учітесь, читайте, чужого навчайтесь й свого не цурайтесь. Т.Г.Шевченко

26.07.2021

Корисна інформація

Екскурсія замками львівщини: ЗОЛОТА ПІДКОВА

4 жовтня 2015 року студенти Лісотехніки в кількості 46 осіб відвідали три замки Львівщини: пройшлись по нетлінним сторінкам історії Золочівського, Підгорецького та Олеського замків.

Поїздка відбулась за сприяння дирекції Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну НЛТУ України, зокрема заступника директора з виховної роботи Соколовського Ігоря Андрійовича. До організацію поїздки долучилась студентка-дизайнер четвертого курсу Зубачик Оксана. Курував поїздку викладач кафедри БЖД Козар Василь Стефанович.

Екскурсійний тур ми розпочали із Золочівського замку, який був побудований в 1630-х рр. на зразок цитаделі з бастіонами. У дворі замку ми побачили розкішний парк з цікавим ландшафтним оформленням, відвідали Великий палац і унікальний «китайський» палац, аналоги якого знаходяться а Санки-Петербурзі та Берліні. У Китайському палаці ми окунулись в японську, китайську та індійську культури. В`їздова вежа, Китайський палац, великий житловий палац творять прекрасну ренесансну гармонію. 

4nzhF8PRsuM  IMG 6389 
 IMG 6396  IMG 6409

Наступним ми відвідали Підгорецький замок - пам'ятку архітектури епохи Ренесансу, що стоїть у селі Підгірці на схилі мальовничого узгір'я, яке в північному напрямку каскадом спадає до розлогої долини. Наразі палац зачинено на реставрацію. Але ми мали змогу оглянути чудовий парк, який відноситься до італійського стилю і не має аналогів в Україні, погуляти розкішними терасами замку і відчули себе королем і королевою, опустились в замкове підземелля, яке має власну, доволі містичну історію.

З темними та похмурими закутками замку пов’язана сумна легенда. Вона розповідає про молоду жінку, дружину одного з власників резиденції, яка була замурована живцем в підземній стіні. З того часу привид блукає залами палацу, місцеві жителі кличуть її Біла Пані.
 

IMG 6431   

IMG 6441
Останнім ми відвідали Олеський замок, який уже понад шість століть стоїть на високому пагорбі. Він був свідком і учасником багатьох подій, що навічно увійшли в історію. По-різному складалася доля замку. Він був твердинею і воїном, бранцем, за володіння і розкішним палацом. Олеський замок був резиденцією польських королів і «колискою» Яна ІІІ Собеського. В даний час у замку-музеї зібрано сотні унікальних творів живопису, скульптур прикладного мистецтва Х-ХІХ ст.

IMG 6453


 IMG 6480


 
 
IMG 6458
IMG 6469
 

Ось і день екскурсії пройшов, усі з позитивними емоціями повертаються додому
Підготувала Козар Марія